Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu, tak więc wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Po uroczystej ceremonii państwo młodzi jak i zaproszeni goście jadą hucznie świętować zawarcie małżeństwa. Tę część tego uroczystego dnia wszyscy lubią chyba najbardziej. Po uroczystości emocje już opadają, goście czują się bardziej rozluźnieni. Zaczyna się zabawa. Każdy lubi dobrze zjeść, wypić i tańczyć do białego rana.

Nie brakuje wyśmienitego jedzenia, napojów jak i tanecznej muzyki. Po skończonej zabawie goście w doskonałych nastrojach rozchodzą się do domów. Tradycją jest, że każdy z wychodzących gości zostaje obdarowany pudelkiem pełnym słodkości. Doskonałym pomysłem jest wypełnienie takich pudelek specjalnie przygotowanymi lub zamówionymi ozdobnymi słodyczami. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, gdzie można zamówić takie słodycze. Mogą one mieć zarówno proste jak i fantazyjne kształty, posiadać specjalną dedykację. Wszystko według uznania klienta. Także pudełka na słodycze ozdobne wyglądają jak małe dzieła sztuki.

Kształtem nawiązują do charakteru uroczystości, upodobań państwa młodych jak i obdarowywanych gości. Ostatnio coraz częściej można zaobserwować ciekawy trend. Jako słodycze ślubne są ostatnio wybierane … cukierki. Cukierki dla gości weselnych mogą być naprawdę różne, ale zdecydowania większość wybiera ozdobne krówki – z wielu powodów, na przykład dla ich pysznego smaku, bo przecież kto nie lubi krówek? Dodatkową zaletą jest to, że za niewielką sumę możemy udekorować opakowanie według własnego uznania.

Można nadrukować dosłownie wszystko, od daty ślubu po imiona nowożeńców, Jednak nie tylko krówki sprawdzają się jako ślubne słodycze. W zasadzie można stworzyć dowolną kompozycję smakową, cukierki opakować w piękne opakowanie a będę one słodką i pyszną pamiątką wspaniałej uroczystości.