Diody LED, czyli diody elektroluminescencyjne, zdobyły popularność już w latach 60 XX wieku i od tego czasu są intensywnie rozwijaną technologią oświetlenia. Postępujący rozwój techniczny pozwolił na zastosowanie wielu usprawnień, które pozwalają między innymi na redukcję ilości energii elektrycznej zużywanej przez diody.

Dzisiaj powszechnie używa się oświetlenia typu LED, które zazwyczaj generowane jest przez płaskie diody o dużej mocy. Omawiane diody posiadają jednak również niezaprzeczalną wartość estetyczną, dlatego często wykorzystywane są jako dekoracja.

Do celów dekoracyjnych zwykły być wykorzystywane taśmy LED, nie są one jednak pozbawione pewnych wad. Poza estetycznym wyglądem, liczy się także łatwość montażu oraz wytrzymałość elementów świetlnych. dlatego właśnie zdecydowanie więcej korzyści przyniosą użytkowane moduły LED. To niezwykłe rozwiązanie tym różni się od taśm ledowych, że pomiędzy poszczególnymi modułami obecny jest kabel zasilający. Dzięki temu moduły LED cechuje zdecydowanie wyższa elastyczność, która umożliwia łatwy montaż oświetlenia nawet w trudnych warunkach.

Moduły LED wykorzystywane są zarówno w warunkach profesjonalnych, jak i domowych. Produkty te cieszą się dużym uznaniem klientów, ponieważ można je nabyć w wyjątkowo rozsądnych cenach. Co więcej, atutem tego typu oświetlenia jest również szczególnie wysoki poziom ochrony. Pozwala to na bezawaryjną pracę modułów nawet w wymagających warunkach zewnętrznych, dzięki czemu mogą być one stosowane w oświetlaniu zewnętrznych reklam.

Oświetlenie ledowe pozostaje modnym i eleganckim rozwiązaniem, które wydaje się być najlepszym kompromisem pomiędzy wysoką jakością, a niską ceną. Na zdecydowane uznanie zasługują nowoczesne moduły ledowe, które zwykle mogą zostać zamontowane nawet na posiadaną taśmę dwustronną. Urządzenia te cechuje odpowiednio wysoka klasa szczelności i charakteryzuje je także odpowiednio niski poziom mocy. Zastosowanie modułów jest więc wspaniałym rozwiązaniem energooszczędnym, co nie oznacza konieczności rezygnacji z odpowiednio intensywnego światła.