Prawie każda dziewczyna marzy o pięknym ślubie w białej sukni. Jedne pragną mieć suknię prostą i klasyczną, inne nowoczesną i lekko awangardową, a jeszcze inne marzą o bezowej, wielkiej spódnicy, niczym wata cukrowa. Przyjrzyjmy się jednak, co jest modne w tym roku.

W 2018 roku moda ślubna stawia największy nacisk na elegancję, królują klasyczne modele w odświeżonych wersjach oraz koronki. Klasyka broni się zawsze i każda panna młoda wygląda w takiej kreacji przepięknie i wyjątkowo. Białe suknie ślubne to nie tylko, a wręcz nawet rzadko, czysta biel. Teraz modne są lekko „postarzone” barwy: écru, delikatny beż, odcienie srebrzysto-szare. Doskonale sprawdza się połączenie tych kolorów z czystszą belą, np. szeroka biała spódnica i srebrzysto-szara góra sukni lub biała prosta sukienka przykryta delikatną koronką w kolorze écru.

Jeśli lubicie bardziej nowoczesny styl, nie ma powodu do zmartwień. Prosta i elegancka suknia bez dodatkowych ozdobników, a nawet spodnie do ślubu to także modne propozycje.

Dla miłośniczek stylu retro oraz tych, które nie lubią sukni do ziemi, też mamy dobrą wiadomość, modne są kreacje ślubne midi w stylu lat 50 i mini w stylu lat 60, najlepiej w zestawie z kapeluszem lub opaską na głowę.

Poza tym w tym roku modne są: kokardy (im większe, tym lepsze), kwiaty (zarówno motywy kwiatowe na koronkach i materiałach, jak i naszywane materiałowe, a nawet żywe kwiaty), pióra i biżuteryjne wykończenia sukien. W trendzie są także bolerka, peleryny i narzutki, fantazyjne dekolty na plecach oraz długie rękawy w sukniach.