Święta Bożego Narodzenia, Mikołaj, Zajączek, urodziny, imieniny, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Walentynki i można by tak jeszcze wymieniać w nieskończoność. Okazji do obdarowania ukochanej osoby prezentem jest naprawdę wiele. Możemy ją również obdarować zupełnie bez okazji. Jakiś drobiazg albo coś większego. W taki sposób właśnie wyrażamy swoje uczucia do kogoś.

Nie chodzi tu jedynie o uczucie, jakie łączy dwoje zakochanych, ale też wdzięczność, przyjaźń, zrozumienie. Takim już jesteśmy narodem, że lubimy dawać. Poza dawaniem lubimy też piękno i estetyką. Przy pakowaniu tych naszych prezentów, niestety z tą estetyką bywa różnie. Często nawet kupując prezent, rezygnujemy z niego, myśląc, o kurka wodna, nie poradzę sobie z tym, żeby to zapakować. I wtedy wybieramy coś łatwiejszego do pakowania. Niekoniecznie lepszego czy bardziej przydatnego, ale po prostu łatwiejszego.

A pakowanie wcale trudne być nie musi. Możemy wybrać na przykład specjalne woreczki na prezenty, torby pakunkowe. Nigdzie przecież nie jest określone, że te najlepsze prezenty muszą być w papierze prezentowym i kartoniku albo własnoręcznie wykonanym opakowaniu. Oczywiście opakowanie na prezent powinno wyglądać schludnie i zachęcająco, ale bynajmniej nie powinno spędzać nam snu z powiek.

Na drobiazgi idealne będą woreczki z organzy, albo gotowe maleńkie pudełeczka, które można zakupić w prawie każdym sklepie papierniczym czy nawet supermarkecie. Musimy pamiętać, że ważne są nasze intencje. Często dla osoby obdarowanej nie ma znaczenia co było w opakowaniu albo jak ono wyglądało, ale nasza pamięć i sam fakt otrzymania podarku.