Nie wszyscy zdają sobie sprawę ile zalet ma nauka gry na pianinie, choć część osób pewnie tak, bo lekcje pianina w Krakowie od kilku lat, z roku na rok, wciąż zyskują na popularności. Co ciekawe, coraz więcej osób jest zainteresowanych grą na tym instrumencie również w mniejszych miejscowościach. Nauczyciele pianina regularnie podwyższają swoje kompetencje w przekazywaniu wiedzy, dlatego obecnie praktycznie każda osoba, która chce nauczyć się grać na pianinie, ma taką możliwość.

Nie wiem czy wiesz, ale nauka gry na pianinie (sprawdź ofertę Smileflow Kraków tutaj: https://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/) przede wszystkim zwiększa IQ. Zostało bowiem udowodnione, że dzieci, które rozpoczną naukę przed 7 rokiem życia uzyskują o 7,5 punktu więcej w testach na inteligencję w porównaniu do dzieci, które niestety nie uczą się grać na tym instrumencie,

Kolejnym argumentem przemawiającym za rozpoczęciem nauki na tym instrumencie jest ćwiczenie koordynacji wielu zmysłów. Warto zdawać sobie sprawę, że grając na pianinie nie ćwiczy się tylko i wyłącznie słuchu, ale również dotyk. Osoba ucząca się na tym instrumencie trenuje również wzrok.

Dla rodziców, którzy planują zapisać swoje dzieci na naukę gry na pianinie powinien przemówić argument polegający na ćwiczeniu poprawnej postawy kręgosłupa. Osoby siedzące przy pianinie przybierają bowiem naturalnie właściwą postawę. Dziecku automatycznie kształtuje się nawyk siedzenia prosto. Dodatkowo liczne badania naukowe dowiodły, że osoby, które siedzą prosto są zdecydowanie pewniejsi siebie.